środa, 15 lutego 2017

Marcowy cykl warsztatów rzeźbiarskichMarcowy cykl warsztatów rzeźbiarskich 

w Przychodni Ceramicznejterminy: 10, 17, 24, 31 (piątki) godz. 17.30 - 20.30.
koszt całego cyklu wraz z materiałami 240 zł
10 marca - postać (rzeźba pełna)
17 marca - ręka ( wyselekcjonowane prace zostaną wypalone)
24 marca - głowa (praca zostanie wypalona)
31 marca - płaskorzeźba (praca zostanie wypalona)

Postać- omówienie podstawowych kanonów kompozycyjnych i anatomicznych w trakcie modelowania z gliny sylwetki ludzkiej.

Ręka - Opracowanie formy dłoni w trójwymiarze. Zapoznanie się z jednym z najważniejszych detali anatomicznych człowieka jako jedną z podstawowych form dla warsztatu rzeźbiarza.

Głowa - Próba wykonania portretu anatomicznego w trójwymiarze. Omówienie podstawowych zagadnień dotyczących konstrukcji oraz anatomii twarzy ludzkiej.

Płaskorzeźba - Ćwiczenie anatomiczne w przestrzeni dwuwymiarowej. Polega na rozeznaniu proporcji i detalu ludzkiego ciała. Poznamy podstawowe środki ekspresji rzeźbiarskiej - bryła, faktura, kompozycja.

Wypalone prace po warsztacie będą własnością autora.

prowadzenie - Agnieszka Podkówka -  łodzianka. Matura w liceum plastycznym, studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale grafiki i malarstwa. Stypendium Salomona R. Guggenheima w Peggy Guggenheim Collection w Wenecji. Stypendium Rządu Włoskiego Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego na Wydziale Malarstwa w Accademia di Belle Arti di Venezia. Studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi. Specjalność: Realizacja Telewizyjna. Realizator i operator dokumentalnych głównie o tematyce artystycznej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz