o nas


Przychodnia Ceramiczna to fundacja założona przez Klaudię Gawin. Misją fundacji jest propagowanie sztuki ceramicznej, dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i korzystanie z różnorodności możliwości jaką daje glina.

Zajmujemy się edukacją ceramiczną, pracą warsztatową, organizowaniem plenerów w technice raku, odymiania, prowadzimy szkolenia dla instruktorów oraz nauczycieli. Organizujemy również kursy toczenia na kole garncarskim, pokazy wypalania w technice raku, szkolenia z tworzenia szkliw, między innymi krystalicznych. Pracujemy również z osobami niepełnosprawnymi i z osobami po kryzysach psychicznych.

Również same pracujemy twórczo, szczególnie interesują nas techniki plenerowe - wschodnia technika szybkiego wypału raku, technika odymiania, wypały ceramiki w piecu na drewno w wysokiej temperaturze, tworzenie szkliw wysokotemperaturowych oraz szkliwa krystaliczne. Bardzo lubimy to czym się zajmujemy:)

Chętnie współpracujemy z innymi organizacjami pozarządowymi i miłośnikami sztuki ceramicznej.


ekipę tworzą:


Klaudia Gawin - jestem absolwentką ASP w Łodzi i Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej - dyplom z ceramiki, uzyskałam tytuł Mistrza z ceramiki - tworzenie wyrobów użytkowych i ozdobnych. Ceramiką zajęłam się dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu i tak już zostało. To co w ceramice najbardziej mnie interesuje to kontakt z żywym materiałem jakim jest glina oraz możliwość ciągłego rozwoju duchowego i artystycznego jaki ona daje. Wielość technik, możliwości i kierunków w obrębie ceramiki sprawia, że nie znudziłam się jeszcze i kto wie czy kiedykolwiek się znudzę. Praca w glinie daje możliwość kontaktu i pracy z ludźmi co jest również dla mnie bardzo istotnym aspektem przygody ceramicznej. Puki co mam świadomość ile jeszcze przede mną nieodkrytych, niezbadanych "ziem".
Pragnę dzielić się tą fascynacją z innymi, w Przychodni prowadzę zajęcia dla dorosłych, szkolenia ze szkliw krystalicznych, kursy tematyczne, wypały raku, naked raku, horse hair, kopermat, szkolenia z komponowania szkliw wysokotemperaturowych. Lubię swoja pracę i czerpię z niej przyjemność. 
www.klaudiagawin.comDominika Wlazło - absolwentka socjologii sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Z gliną związana od pierwszego z nią dotknięcia, które choć przypadkowe to od wielu lat niezmiennie fascynujące. Z ceramiką związana krócej, lecz równie intensywnie. Szanuje jej kapryśność i nieprzewidywalność, w zamian za co ceramika odkrywa przed nią coraz to nowsze spektrum swoich możliwości. W Przychodni Ceramicznej prowadzi zajęcia z dziećmi.Emilia Musiał

współpraca:

Joanna Biela Garrido
joannabielagarrido.

Dariusz Kuźniak
Ceracle Argila- paraula

Iwona Diegtiarow
Glinotwory
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz